Foreign Direct Investment International Arbitration Moot


Matches

Africa, Asia Pacific and South Asia Regionals 2022
Matches, Arbitrators & Scoring Rooms

College of Arbitrators

By Hearing Time, Hearing Room, Surname

✅ indicates 4 scores for that arbitrator in that match have been entered.

S-H1 Fri, 19 Aug, 08:00 - 10:00 UTC

Room 1 Ajibola v Colliard:

Room 2 Verhoeven v Kirsch:

Room 3 Riphagen v Luchaire:

Room 4 Padilla v Paolillo:

Room 5 Ammoun v Wellington:

Room 11 Meersch v Guggenheim:

Room 12 Caicedo v Moreno:

Room 13 Gevorgian v Sepulveda:

Room 14 Fitzmaurice v Aranguren:

S-H2 Fri, 19 Aug, 10:30 - 12:30 UTC

Room 1 Colliard v Verhoeven:

Room 2 Mvubidi v Ajibola:

Room 3 Luchaire v Padilla:

Room 4 Skubiszewski v Riphagen:

Room 5 Wellington v Meersch:

Room 11 Ammoun v Guggenheim:

Room 12 Moreno v Gevorgian:

Room 13 Caicedo v Sepulveda:

Room 14 Evensen v Charlesworth:

S-H3 Fri, 19 Aug, 13:00 - 15:00 UTC

Room 1 Ganshof v Sandjabi:

Room 2 Mawdsley v Bennouna:

Room 3 Guillaume v Quintana:

Room 4 Bhandari v Morozov:

Room 5 Klaestad v Hsu:

Room 11 Vereshchetin v Ranjeva:

Room 12 Arechaga v Bulabula:

Room 13 Skotnikov v Stassinopoulos:

Room 14 Lalonde v Elaraby:

S-H4 Fri, 19 Aug, 15:30 - 17:30 UTC

Room 1 Kojevnikov v Fernandes:

Room 2 Yewdall v Vanwyk:

Room 3 Donoghue v Arechaga:

Room 4 Bustamante v Sebutinde:

Room 11 Berman v Lalonde:

Room 12 Aranguren v Evensen:

Room 13 Elkosheri v Fitzmaurice:

Room 14 Sandjabi v Mawdsley:

S-H5 Sat, 20 Aug, 08:00 - 10:00 UTC

Room 1 Kirsch v Mvubidi:

Room 2 Paolillo v Skubiszewski:

Room 3 Guggenheim v Wellington:

Room 4 Sepulveda v Moreno:

Room 5 Verhoeven v Ajibola:

Room 11 Padilla v Riphagen:

Room 12 Meersch v Ammoun:

Room 13 Gevorgian v Caicedo:

Room 14 Ganshof v Bennouna:

S-H6 Sat, 20 Aug, 10:30 - 12:30 UTC

Room 1 Quintana v Bhandari:

Room 2 Guillaume v Morozov:

Room 3 Hsu v Vereshchetin:

Room 4 Klaestad v Ranjeva:

Room 11 Charlesworth v Elkosheri:

Room 12 Stassinopoulos v Bulabula:

Room 13 Vanwyk v Skotnikov:

Room 14 Fernandes v Elaraby:

S-H7 Sat, 20 Aug, 13:00 - 15:00 UTC

Room 1 Charlesworth v Aranguren:

Room 2 Evensen v Fitzmaurice:

Room 3 Bennouna v Sandjabi:

Room 4 Mawdsley v Ganshof:

Room 11 Morozov v Quintana:

Room 12 Ranjeva v Hsu:

Room 13 Vereshchetin v Klaestad:

Room 14 Sebutinde v Kojevnikov:

S-H8 Sat, 20 Aug, 15:30 - 17:30 UTC

Room 1 Arechaga v Yewdall:

Room 2 Bulabula v Donoghue:

Room 3 Stassinopoulos v Vanwyk:

Room 4 Lalonde v Bustamante:

Room 11 Elaraby v Berman:

Room 12 Fernandes v Sebutinde:

Room 13 Bhandari v Guillaume:

S-H9 Sun, 21 Aug, 08:00 - 10:00 UTC

Room 1 Kirsch v Colliard:

Room 2 Mvubidi v Verhoeven:

Room 3 Paolillo v Luchaire:

Room 4 Skubiszewski v Padilla:

Room 5 Wellington v Ammoun:

Room 11 Guggenheim v Meersch:

Room 12 Moreno v Caicedo:

Room 13 Sepulveda v Gevorgian:

Room 14 Donoghue v Skotnikov:

S-H10 Sun, 21 Aug, 10:30 - 12:30 UTC

Room 1 Ajibola v Kirsch:

Room 2 Colliard v Mvubidi:

Room 3 Riphagen v Paolillo:

Room 4 Luchaire v Skubiszewski:

Room 11 Quintana v Guillaume:

Room 12 Morozov v Bhandari:

Room 13 Hsu v Klaestad:

Room 14 Ranjeva v Vereshchetin:

S-H11 Sun, 21 Aug, 13:00 - 15:00 UTC

Room 1 Elkosheri v Evensen:

Room 2 Sandjabi v Ganshof:

Room 3 Bennouna v Mawdsley:

Room 4 Bustamante v Fernandes*:

Room 11 Berman v Kojevnikov:

Room 12 Bulabula v Yewdall:

Room 13 Skotnikov v Arechaga:

S-H12 Sun, 21 Aug, 15:30 - 17:30 UTC

Room 1 Yewdall v Stassinopoulos:

Room 2 Vanwyk v Donoghue:

Room 3 Elaraby v Bustamante:

Room 4 Kojevnikov v Lalonde:

Room 11 Sebutinde v Berman:

Room 12 Fitzmaurice v Charlesworth:

Room 13 Aranguren v Elkosheri:

Room 0 *Ex parte Fernandes (respondent):